whatsapp

Search

In Stock

Makyaj Teknikleri Sertifikası

Aldığınız eğitim ve yeteneğiniz doğrultusunda; sinema, TV ve dizi çekimlerinde, make-up stüdyolarında, kuaför ve güzellik salonlarında, makyaj kozmetiği ürün satış firmalarında çalışabilir ya da makyaj eğitmenliği yapabilirsiniz.

600,00  349,00 

Makyaj Teknikerleri; makyajın sağlık ve hijyen kurallarına uygun olarak yapılmasıdır. Bu kursların amacı, bireylere makyaj tekniklerini öğreterek uygun şekilde makyaj yapmayı öğretmektir. Makyaj yapmanın çeşitli teknikleri vardır. Biz bu teknikler içerisinde göz makyajı yapılırken kullanılan teknikleri ele alacak olursak: Göz makyajı yaparken kullanılan teknikler; göz makyajı yaparken detaylara dikkat etmek gerekir. Göz makyajı yaparken en çok ihtiyaç duyulan makyaj malzemelerinin başında far gelir. Göz kapağına far sürmek bazen çok zor olabilir.  Bu nedenle farı daha rahat sürebilmek için soluk tonlar tercih edilerek, pürüzsüz ve mat bir yüzey oluşturulup bu yüzeye canlı renkleri kolaylıkla uygulamak mümkündür. Göz farının  kalıcı olması için de göz kapaklarına önce makyaj altı kremi uygulanmalıdır.   Göz makyajının tamamlayıcılarından biri de göz kalemi ve maskaradır. Göz kalemi kullanarak gözleri belirginleştirip keskin bakışlar elde edilebilir. Ayrıca göz kalemi kirpik diplerine uygulanarak daha yoğun kirpik görünümü elde edilebilir. Ancak küçük ya da aşağıya doğru sarkık gözlerin alt kirpik diplerine kalem sürmekten kaçınılmalıdır.  Çukur göz yapısına sahip olan bireyler, göz kapağının tamamına uçuk bir far ya da kapatıcı uygulamalıdır. Aynı şekilde gözleri ön plana çıkarmak için yoğun maskara uygulanmalıdır. Maskara kullanarak daha yoğun ve belirgin kirpikler el etmek için kirpikler bir fırça ile taranmalıdır. Göz farı kullanırken dikkat edilmesi gereken başka bir detay ise renk seçimidir. Renk seçimi yaparken seçilen far göz ile aynı renkte olmamalıdır. Doğal bir makyaj elde etmek için toprak tonlarında bir far ve kahverengi kalem kullanılmalıdır. Biz güzellik ve makyaj uzmanlığı kavramını ayrıntılı bir şekilde araştırdık ve bunun sonucunda kapsamlı bir online eğitim programı hazırladık.

Makyaj Teknikerlik Eğitimi Bittikten Sonra Nerelerde Çalışabilirim?

Aldığınız eğitim ve yeteneğiniz doğrultusunda; sinema, TV ve dizi çekimlerinde, make-up stüdyolarında, kuaför ve güzellik salonlarında, makyaj kozmetiği ürün satış firmalarında çalışabilir ya da makyaj eğitmenliği yapabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
Inline Feedbacks
View all comments

Bestsellers

Peyzaj Uzmanlığı Sertifikası

750,00  500,00 
(0 Reviews)
Eğitim Süreci: Eğitim programı, uzaktan eğitim formatında hazırlanmıştır. Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz. Eğitimler, satın aldığınız günden itibaren konular hakkında kendinizi güncel tutmanız ve tekrarlayabilmeniz adına süresiz olarak açık kalacaktır. Sertifikaların aktif olabilmesi için eğitim tamamlama zorunluluğu vardır.

Büro Yönetimi - Yönetici Asistanlığı Eğitimi Sertifikası

650,00  350,00 
(0 Reviews)
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programının temel amacı, bu programın eğitimini alan kişiyi işletmelerin ne şekilde işlediği konusunda bilgilendirerek, karşılaşılan problemler karşısında durum analizi yapabilme yeteneğini benimsetmek ve yöneticinin yardıma ihtiyaç duyduğu her konuda fikir yürütmek ve işleri düzene sokmak gibi faaliyetler konusunda bilgilendirmektir.

Meditasyon Nefes Koçluğu Eğitim Sertifikası

600,00  349,00 
(0 Reviews)
– Doğal nefes, nefesin doğal ritmi, gözlem ve yorum yeteneği. – Nefesin anatomisi; İskelet sistemi, omurga ve merkezi sinir sistemi, solunumda aktif olan kasları geliştirme ve rahatlatma yöntemleri. – Bir nefes çalışması olarak yoga; asana, pranayama ve dhyana. – Çakraların temel prensipleri, meridyenler teorisine giriş ,elementler. – Tao felsefesi ve chi dengesi pranayama, meditasyon egzersizleri. – Bedensel ve zihinsel sağlığın, duygularlar ve bilinçaltı ile ilişkisi. – Panik Atak, depresyon, uykusuzluk, migren, fibromiyalji, astım, kilo problemi, nefes darlığı gibi rahatsızlıklarda nefes tedavi yöntemleri. – Duyu, odaklanma, konsantrasyon ve gevşeme çalışmaları.

Back to Top
Product has been added to your cart