whatsapp

Search

In Stock

Müzik Terapisi Eğitimi Sertifikası

600,00  350,00 

Müzik Terapi Nedir?

Müzik terapi, bireylerin zihinsel, fiziksel,duygusal ve ruhsal sağlığını korumak ve onarmak için müzik ve müziğin elementlerinin müzik terapistler tarafından ustaca kullanımıdır. Müzik terapide kullanılan yöntemler sayesinde bireyle terapötik bir ilişki kurularak etkileşim, öz farkındalık, öğrenme, kendini ifade etme, iletişim ve kişisel gelişimi kolaylaştırmak amaçlanır.
Müzik terapi aktif yöntemler ve pasif yöntemler olmak üzere iki şekilde yapılabilir. Pasif yöntemlerde kişiye müzik dinletilerek terapi süreci oluşturulurken aktif yöntemlerde kişi müziğin içine dahil edilir.

Müzik Terapi Ne İşe Yarar?
● Depresyon, DEHB (Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu) bipolarbozukluk, stres ve kaygı veya bir dizi zihinsel sağlık bozukluğu gibi zihinsel sağlık konularına sahip olan (çocuklardan yaşlılara kadar) herkes.

● Gelişimsel ve / veya öğrenme özürlü bireyler (otizm spektrum bozuklukları)

● Alzheimer ve yaşlanmaya bağlı diğer hastalıklara sahip yaşlı yetişkinler (Demans,Parkinson hastalığı gibi)

● Kemoterapi dolayısıyla duygusal sıkıntı ve fiziksel ağrı ile uğraşan kişiler

● Madde bağımlılığı ve maddenin kötüye kullanımı ile ilgili olanlar

● Beyin yaralanmalarından kurtulan bireyler (Son dönemlerden verilebilecek bir örnek olarak, ünlü Kongre Üyesi Gabrielle Gifford’un uğradığı suikast girişiminden sonra iyileşmesi)
● Bedensel engelli herkes

● Astımlı bireyler

● Yatan ağrılı hastalar (akut ya da kronik)

● Uykuyu düzenlemek ve prematüre bebeklerin ağırlığını arttırmada
Ayrıca tamamen sağlık bireylerde, kendini gerçekleştirme ve ruh sağlığını güçlendirme amaçlı:
● Motivasyon sağlamada
● Fiziksel hareketlendirmede
● Duygusal destek sağlamada
● Kendini ifade etmede kullanılır

Müzik Terapi Nerelerde Uygulanır?
Müzik Terapi; okullarda, kliniklerde, hastanelerde, bakım evlerinde, gündüz bakım evlerinde, darülacezelerde, huzur evlerinde, hapishanelerde, toplum merkezlerinde, kurumlarda ve özel muayenehanelerde kullanılmaktadır.

Eğitimin Avantajları:
Uzaktan (online) eğitim için fiziksel bir katılıma gerek yoktur.
Uzaktan eğitim, örgün eğitimden daha ucuz olup daha hızlı bir sürede eğitim almanızı sağlar.
Uzaktan eğitime, dilediğiniz gün ve saatte, dilediğiniz cihazdan ve dilediğiniz yerden katılım sağlayabilirsiniz.
Islak imzalı ve onaylı sertifikanız hazırlanır ve Türkiye ya da dünyanın neresinde olursanız olun kargo ile adresinize gönderilir.
Geçerli sertifikalarımız, iş bulmanızı ve işinizde yükselmenize etken olur. Özgeçmişinize değer katar ve dikkat çeker.
Mülakatlarda rakiplerinizden bir adım önde olursunuz.
Onaylı ve uluslararası geçerli sertifikalarımız ile kariyerinize ve geleceğinize yön verin.

Subscribe
Bildir
guest
Inline Feedbacks
View all comments

Bestsellers

Meditasyon Nefes Koçluğu Eğitim Sertifikası

600,00  349,00 
(0 Reviews)
– Doğal nefes, nefesin doğal ritmi, gözlem ve yorum yeteneği. – Nefesin anatomisi; İskelet sistemi, omurga ve merkezi sinir sistemi, solunumda aktif olan kasları geliştirme ve rahatlatma yöntemleri. – Bir nefes çalışması olarak yoga; asana, pranayama ve dhyana. – Çakraların temel prensipleri, meridyenler teorisine giriş ,elementler. – Tao felsefesi ve chi dengesi pranayama, meditasyon egzersizleri. – Bedensel ve zihinsel sağlığın, duygularlar ve bilinçaltı ile ilişkisi. – Panik Atak, depresyon, uykusuzluk, migren, fibromiyalji, astım, kilo problemi, nefes darlığı gibi rahatsızlıklarda nefes tedavi yöntemleri. – Duyu, odaklanma, konsantrasyon ve gevşeme çalışmaları.

Peyzaj Uzmanlığı Sertifikası

750,00  500,00 
(0 Reviews)
Eğitim Süreci: Eğitim programı, uzaktan eğitim formatında hazırlanmıştır. Eğitimlere katılım için belirli bir gün ve saat sınırlaması yoktur. Dilediğiniz yer ve zamanda, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan takip edebilirsiniz. Eğitimler, satın aldığınız günden itibaren konular hakkında kendinizi güncel tutmanız ve tekrarlayabilmeniz adına süresiz olarak açık kalacaktır. Sertifikaların aktif olabilmesi için eğitim tamamlama zorunluluğu vardır.

Büro Yönetimi - Yönetici Asistanlığı Eğitimi Sertifikası

650,00  350,00 
(0 Reviews)
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı programının temel amacı, bu programın eğitimini alan kişiyi işletmelerin ne şekilde işlediği konusunda bilgilendirerek, karşılaşılan problemler karşısında durum analizi yapabilme yeteneğini benimsetmek ve yöneticinin yardıma ihtiyaç duyduğu her konuda fikir yürütmek ve işleri düzene sokmak gibi faaliyetler konusunda bilgilendirmektir.

Back to Top
Product has been added to your cart